Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Sprawa nieruchomości przy ul. Joteyki 13 pod lupą prokuratury

2017-10-20 - "RRS"
Od sierpnia br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Joteyki 13 - podała w czwartek Prokuratura Krajowa. »

Reprywatyzacja Czy jedna ustawa pogodzi różne interesy? Nie tylko w Warszawie

2017-10-20 - "RRS"
160 Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje ustawę reprywatyzacyjną. Po ujawnieniu sposobów, którymi niektórzy dochodzili nie swojej własności, i wykazaniu skali przekrętów przez organizacje społeczne, co potwierdzają prace komisji weryfikacyjnej, to wręcz konieczność. »

Wdowa zasiedzi nieruchomość po zmarłym mężu? SN przetnie spór

2017-10-19 - "RRS"
Dziś Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy wdowa może sama nabyć nieruchomość, którą przez długi czas zajmowała wraz ze zmarłym mężem. »

Magazyny chcą wejść do miast. Rozpoczyna się walka o grunty pod inwestycje

2017-10-19 - "RRS"
Kurczy się pula gruntów pod inwestycje deweloperskie. Tym samym kończy się łatwe budowanie. »

Zła sytuacja finansowa nie zwalnia z wykonania nakazu konserwatora zabytków

2017-10-17 - "RRS"
Nasza spółka jest właścicielem zabytkowego budynku. Wojewódzki konserwator zabytków nakazał nam przeprowadzenie robót budowlanych, niezbędnych ze względu na zagrożenie jego zniszczenia. W związku z trudnościami finansowymi firma nie jest w stanie udźwignąć ciężaru inwestycji, na fundusze z zewnątrz też raczej nie możemy liczyć. Czy mimo to konserwator może nałożyć obowiązek przeprowadzenia prac? »

Zmiana sposobu przeznaczenia nieruchomości to ryzyko wypowiedzenia umowy dzierżawy

2017-10-17 - "RRS"
Prowadzę działalność handlową na nieruchomości należącej do miasta. Niedawno wypowiedziano mi dzierżawę. Według urzędu mam prawo do użytkowania gruntu tylko w drobnych celach rolno-ogrodniczych dla własnych potrzeb, tymczasem wybudowałem na niej sklep z serwisem rowerowym, a na to brak jest zgody miasta. Kilka lat temu sugerowano mi wzięcie udziału w przetargu na inną działkę, ale od tego czasu miasto nie podważało już moich decyzji. Płacę też podatki od prowadzonej działalności, sądziłem więc, że wszystko jest zaakceptowane, zwłaszcza że sąsiedzi postępują podobnie. Co powinienem teraz zrobić? Czy mogę złożyć pozew o bezskuteczność wypowiedzenia, powołując się na mój interes prawny? »

Udział Grzegorza M. w aferze reprywatyzacyjnej solą w oku adwokatury

2017-10-17 - "RRS"
Wrocławska prokuratura stawia zarzuty korupcyjne w aferze reprywatyzacyjnej Grzegorzowi M., byłemu dziekanowi warszawskiej palestry. Adwokaci przypominają o domniemaniu niewinności, choć przyznają też, że palestra nie mogła już gorzej rozegrać tej sprawy. »

Problem z polskimi przepisami o ziemi wciąż jest aktualny

2017-10-17 - "RRS"
- Wymóg zamieszkiwania przez pięć lat na obszarze gminy, w której znajduje się nieruchomość. Drugi problem dotyczy osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego. Wreszcie wątpliwy jest wymóg posiadania kwalifikacji rolniczych. TSUE nieraz uznawał w swoim orzecznictwie, że takie warunki są nieproporcjonalne - mówi dr Piotr Bogdanowicz Katedra Prawa Europejskiego WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. »

Spłata kredytu hipotecznego nie jest kosztem przy sprzedaży nieruchomości

2017-10-16 - "RRS"
Podatnik, który sprzedaje działkę z domem i dzięki temu spłaca kredyt hipoteczny, którym była obciążona nieruchomość, nie może pomniejszyć uzyskanego przychodu o kwotę spłaconego długu »

Księga wieczysta Czego dotyczy i jak jest zbudowana?

2017-10-15 - "RRS"
Księga wieczysta to rejestr publiczny, który przedstawia stan prawny nieruchomości. Pozwala ustalić komu i jakie prawa przysługują w stosunku do danej nieruchomości. Zawarte w niej informacje pozwalają np. na bezproblemowe orzekanie o stanie prawnym danego obiektu czy wskazanie jego prawowitego właściciela. »
Znaleziono: 2190
1234...219
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.