Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Etapowe rozrachunki z użytkowaniem wieczystym WYWIAD

2019-01-17 - "RRS"
- Najpierw chcemy załatwić najważniejsze, czyli mieszkaniówkę. Jeśli zamierzamy zlikwidować użytkowanie wieczyste w całości, to musimy mieć gwarancję, że sposób odpłatności jest notyfikowany w Brukseli mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. »

Mieszkanie spółdzielcze Po eksmisji nie da się przywrócić prawa do lokalu

2019-01-17 - "RRS"
Ten, wobec kogo orzeczono eksmisję z mieszkania spółdzielczego, nie ma interesu prawnego w ustaleniu, że jego prawo własnościowe do lokalu nadal istnieje »

Etapowe rozrachunki z użytkowaniem wieczystym WYWIAD

2019-01-17 - "RRS"
- Najpierw chcemy załatwić najważniejsze, czyli mieszkaniówkę. Jeśli zamierzamy zlikwidować użytkowanie wieczyste w całości, to musimy mieć gwarancję, że sposób odpłatności jest notyfikowany w Brukseli mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. »

PiS Opłaty za użytkowanie wieczyste wzrosły w stolicy nawet o ponad kilkaset procent

2019-01-16 - "RRS"
W 2018 r. zaktualizowano opłaty za użytkowanie wieczyste w stosunku do 1,7 proc. miejskich gruntów, ich wartość wzrosła od 13 proc. w Wilanowie do 950 proc. na Woli - wynika z informacji miasta. Radni PiS alarmują, że oznacza to nawet kilkuset procentowe podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste. »

Nie można potrącić wierzytelności z tytułu dzierżawy z roszczeniem o zwrot nakładów

2019-01-14 - "RRS"
Zalegam gminie z tytułu czynszu ok. 20 tys. zł za pół roku dzierżawy. Gmina wytoczyła mi sprawę sądową i naliczyła karę umowną za opóźniony zwrot nieruchomości. Tyle że ja też mam wierzytelność wobec gminy »

Krasoń Popyt na materiały budowlane wysoki należy spodziewać się dalszych wzrostów cen

2019-01-13 - "RRS"
Popyt na materiały budowlane nadal jest wysoki, należy spodziewać się wzrostów cen w kolejnych kwartałach - powiedział PAP analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Jak przypomniał, materiały są niezbędne nie tylko do wybudowania lokalu, ale i do wykończenia. »

Użytkownicy wieczyści staną się wreszcie właścicielami nieruchomości

2019-01-12 - "RRS"
Stało się. 1 stycznia 2019 r. rozpoczęła się likwidacja użytkowania wieczystego »

Użytkowanie wieczyste w pytaniach i odpowiedziach. Zobacz, jak się uwłaszczyć od 2019 roku

2019-01-12 - "RRS"
1 stycznia 2019 r. rozpoczęła się likwidacja użytkowania wieczystego. Oto pytania i odpowiedzi na najważniejsze wątpliwości związane z likwidacją użytkowania wieczystego. »

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Pięć lat liczy się od daty śmierci ostatniego właściciela

2019-01-09 - "RRS"
Spadkobierca, który chce zbyć odziedziczoną nieruchomość bez PIT, musi brać pod uwagę termin, w którym nabył ją bezpośredni spadkodawca, a nie dzień, kiedy weszła ona do rodzinnego majątku. »

Najważniejsze wyroki w 2018 roku Obrót nieruchomościami a podatki

2019-01-07 - "RRS"
Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych. »
Znaleziono: 2634
1234...264
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.