Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Coraz bliżej przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności. Sejm uchwalił ustawę

2018-07-20 - "RRS"
Przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów, na których stoją budynki mieszkalne, we współwłasność tych terenów - to cel ustawy, który w piątek uchwalił Sejm. Ustawa zakłada, że takie przekształcenie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. »

PCC Zwolnienie dla domu, ale nie dla gruntu

2018-07-18 - "RRS"
Jeśli zamiana dotyczy działki zabudowanej domem, to zwolnienie z PCC przysługuje tylko w części dotyczącej budynku, ale nie udziału w gruncie »

Domy w pobliżu lotniska tracą na wartości

2018-07-17 - "RRS"
Już samo objęcie domu strefą ograniczonego użytkowania przy lotnisku może oznaczać utratę jego wartości. Nie ma znaczenia, czy startujące samoloty rzeczywiście powodują większy hałas czy też nie. Tak uznał poznański sąd apelacyjny. »

Jaki Z ataku Śpiewaka cieszy się mafia reprywatyzacyjna. Śpiewak PiS ma więcej trupów w szafie

2018-07-17 - "RRS"
Tylko mafia reprywatyzacyjna cieszy się z niemądrego ataku Jana Śpiewaka na komisję weryfikacją - ocenił jej przewodniczący Patryk Jaki. Wcześniej Śpiewak zarzucił PiS, że ma trupy w szafie związane z reprywatyzacją w Warszawie. Jakiego i Śpiewaka poróżniła sprawa Marymonckiej 49. »

Agencja wiedziała o złej kondycji dewelopera? Pośrednik zapłaci klientowi za zatajenie ryzyka

2018-07-17 - "RRS"
Agencja wiedziała o złej kondycji dewelopera, ale nie poinformowała o niej kupującego lokal? Jeśli inwestycja nie zostanie zrealizowana, także od pośrednika można domagać się zwrotu pieniędzy. »

Co dalej z kodeksem urbanistyczno-budowlanym?

2018-07-11 - "RRS"
Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego nie trafi już do Sejmu w 2018 r. Po wielu latach prac, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju porzuciło skomplikowany projekt, na rzecz innych rozwiązań. Priorytetem okazała się specustawa mieszkaniowa, którą niedawno uchwalił sejm i którą z radością przyjęli deweloperzy, choć nie tak entuzjastycznie jak samorządowcy. Są jednak inne założenia to nie koniec zmian. Warto jednak przypomnieć z jakich rozwiązań zrezygnowano. »

Mieszkanie poprawione, ale wciąż daleko do ideału

2018-07-11 - "RRS"
O lokalizacji inwestycji mieszkaniowej zdecyduje rada gminy po konsultacjach z mieszkańcami, specjalne przepisy nie będą miały zastosowania do działek mających plan zagospodarowania przestrzennego, a radni będą mogli w uchwale zwiększyć lub zmniejszyć standardy urbanistyczne »

Kowalczyk Kontrowersyjna budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana

2018-07-10 - "RRS"
Budząca kontrowersje budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana »

Bez umowy przenoszącej własność nie ma ulgi w PIT

2018-07-10 - "RRS"
Podatnik, który kupuje grunt, musi w ciągu dwóch lat podpisać akt notarialny stwierdzający nabycie. W przeciwnym wypadku nie skorzysta ze zwolnienia »

Tajemnicza inwestycja w Puszczy Noteckiej. MŚ wystąpiło o przekazanie dokumentacji

2018-07-10 - "RRS"
Resort środowiska wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu RDOŚ o dokumenty dotyczące inwestycji w okolicach Stobnicy w Puszczy Noteckiej Wielkopolskie . Informację potwierdził w poniedziałek PAP rzecznik resortu Aleksander Brzózka. »
Znaleziono: 2452
1234...246
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.