Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Umowy dzierżawy nie da się wypowiedzieć wstecz

2019-03-16 - "RRS"
Wydzierżawiłem od spółki teren. Na nim miałem zrealizować inwestycję, tj. budowę obiektów budowlanych przeznaczonych na działalność usługową, logistyczną etc. Negocjacje trwały prawie dwa lata. W trakcie umowy okazało się, że z obszaru sąsiedniej nieruchomości następowały wycieki szkodliwych substancji. Ponadto część terenu znajdowała się na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią. Te okoliczności uniemożliwiły mi prowadzenie inwestycji. Popadłem w kłopoty finansowe i nie płaciłem czynszu. Wypowiedziałem umowę. Wydzierżawiająca uważa, że nie mogę tego zrobić z dnia na dzień. Czy muszę płacić zaległy czynsz? »

Wspólnota nie musi wskazywać konkretnego sposobu likwidacji uciążliwości

2019-03-16 - "RRS"
Od wielu lat jestem właścicielem lokalu użytkowego w budynku wielorodzinnym. I choć prowadziłem w nim restaurację, to mieszkańcy nigdy nie skarżyli się na jakiekolwiek uciążliwości związane z jej działalnością. »

Inwestor odpowie wobec podwykonawcy bez zgłoszenia

2019-03-14 - "RRS"
Po zmianie przepisów inwestor odpowiada solidarnie wobec podwykonawców, jeśli zostanie mu na piśmie zgłoszony przedmiot wykonywanych przez nich robót. Okazuje się jednak, że od tej zasady mogą być wyjątki. Jednym z nich jest sytuacja, gdy ta sama osoba jednocześnie reprezentuje i generalnego wykonawcę, i inwestora. »

Rząd proponuje abolicję dla samowoli. Ale czy zgodnie z konstytucją...

2019-03-13 - "RRS"
Autorzy pomysłu zalegalizowania ponad 20-letnich samowoli budowlanych intencje mają dobre. Nowe przepisy trzeba będzie jednak skonstruować tak, by były zgodne z ustawą zasadniczą. »

Delikatne luzowanie obrotu ziemią rolną

2019-03-13 - "RRS"
Osoby, które nie zajmują się zawodowo rolnictwem, będą mogły kupić do 1 ha ziemi na wsi. Obecnie limit ten wynosi 0,3 ha. Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji przepisów o handlu gruntami rolnymi, która nieco złagodzi dotychczasowe restrykcje. »

Pomysł na legalizację samowoli budowlanej podzieli obywateli

2019-03-13 - "RRS"
- Abolicja może zachęcać do łamania prawa. Jak się usankcjonuje jedną samowolę, to będą powstawały kolejne - mówi prof. Tadeusz Markowski dla DGP. »

Wynajem trzech lokali nie zawsze w ramach firmy

2019-03-12 - "RRS"
Od dochodu z udostępniania dwóch apartamentów w miejscowościach letniskowych i jednego mieszkania w mieście można płacić ryczałt ewidencjonowany »

Reprywatyzacja-bis czy raczej strach o ogródki działkowe?

2019-03-12 - "RRS"
Polski Związek Działkowców usiłuje storpedować rządową ustawę, która ma uporządkować wieloletni bałagan związany z roszczeniami byłych właścicieli wywłaszczonych gruntów. W czyste intencje organizacji nie do końca wierzą nawet ci, którzy teoretycznie w tej sprawie są po tej samej stronie barykady »

UE nie odpuści polskiej ziemi. Restrykcje w obrocie gruntami sprzeczne z europejskim prawem?

2019-03-12 - "RRS"
Komisja Europejska zamierza wszcząć postępowanie przeciwko Polsce za sprzeczne z unijnym prawem restrykcje w obrocie gruntami rolnymi. »

Czy służebność na gruntach JST ustanowiona dla podmiotów prywatnych zawsze odpłatna?

2019-03-10 - "RRS"
Osoba zainteresowana nieruchomością wstrzymuje się z jej zakupem, bo ma wątpliwość co do skuteczności umowy ustanowienia służebności między gminą a właścicielem działki, bo ta służebność jest nieodpłatna. Czy te obawy są słuszne? »
Znaleziono: 2676
1234...268
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.