Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Morawiecki Mieszkanie plus na najbliższe 10 lat sztandarowym zadaniem rządu

2017-12-13 - "RRS"
Program Mieszkanie plus na najbliższe 10 lat będzie sztandarowym zadaniem rządu mieszkania są ważne dla wielu milionów młodych Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym expose w Sejmie. Zapowiedział pakiet korzyści dla samorządów, które zadbają o ład przestrzenny. »

TK zakwestionował przepis ws. zwrotu wywłaszczonej nieruchomości

2017-12-13 - "RRS"
Pozbawienie b. właścicieli możliwości dochodzenia zwrotu nieruchomości, która stała się zbędna do realizacji celu publicznego - w przypadkach, gdy nieruchomość została zbyta na rzecz Skarbu Państwa lub samorządu w drodze umowy, a nie decyzji o wywłaszczeniu - jest niezgodne z Konstytucją »

Egzekucja z nieruchomości Lokal musi być wyodrębniony zgodnie z prawem

2017-12-11 - "RRS"
Cztery ściany, trzy okna i drzwi to za mało, żeby skutecznie przeprowadzić postępowanie egzekucyjne. Lokal musi być też zgodnie z prawem wyodrębniony. »

Nabycie ośrodka nie zawsze jest jednorazowym kosztem

2017-12-06 - "RRS"
Wydatek na zakup budynków i budowli wzniesionych na cudzym gruncie można jedynie amortyzować. Nie można go odliczyć bezpośrednio od przychodów »

Sprzedaż częściowo zwolniona z VAT? Trzeba zapłacić podwójnie

2017-12-06 - "RRS"
Jeśli sprzedaż nieruchomości jest w części zwolniona z VAT, to kupujący będzie musiał uregulować też PCC »

B. lokatorka Noakowskiego 16 Byliśmy jak we mgle, nie wiedzieliśmy co będzie

2017-12-05 - "RRS"
Byliśmy po prostu jak we mgle, nic nie wiedzieliśmy, co z nami będzie, czy my dożyjemy do jutra, czy będziemy mieszkać, czy nas wyrzucą, pod który most - powiedziała we wtorek przed komisją weryfikacyjną b. lokatorka Noakowskiego 16 Anna Błażewicz. »

Wrocław Zarzuty korupcji dla trzech urzędników zatrzymanych ws. warszawskich reprywatyzacji

2017-12-05 - "RRS"
Trzej zatrzymani urzędnicy stołecznego ratusza usłyszeli zarzuty korupcyjne postawione przez prokuratorów Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Nie ma jeszcze decyzji, czy śledczy będą wnioskować o ich tymczasowy areszt. »

Poradnia podatkowa z 4 grudnia 2017

2017-12-04 - "RRS"
160 Czy można dokonać zapłaty na rzecz kontrahenta wykonawcy Kiedy powstanie obowiązek podatkowy przy odsprzedaży raportu handlowego firmie z innego państwa członkowskiego UE Jakie będą skutki w VAT darowizny nieruchomości, jeśli podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia »

Kiedy PCC od zniesienia współwłasności nieruchomości

2017-12-04 - "RRS"
Jestem współwłaścicielem nieruchomości. Chcę zażądać zniesienia współwłasności. Jakie są sposoby zniesienia współwłasności nieruchomości? I jaki podatek będę musiał zapłacić? »

Fiskus nie odpowiada za zły wybór kontrahenta

2017-12-04 - "RRS"
Skoro nabywca nie zapłacił za kupioną nieruchomość i w wyniku kolejnej umowy wróciła ona do sprzedających, oznacza to, że nabyli ją oni ponownie. Kolejne zbycie może dla nich oznaczać zapłatę PIT »
Znaleziono: 2239
1234...224
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.