Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Budowlany poker, czyli wykonawca nie może nie iść do sądu FELIETON

2018-11-13 - "RRS"
Branża od kilku miesięcy alarmuje, że budownictwo jedzie na oparach. Skokowy wzrost kosztów pracy i materiałów budowlanych sprawiają, że wyniki finansowe firm pikują. W przypadku kontraktów zawartych przed kilkunastoma miesiącami wykonawcom zostaje kalkulowanie ile, a nie czy będą musieli dołożyć do projektu. Mając przed sobą perspektywę konta bankowego świecącego pustkami, firmy coraz częściej stają przed wyborem, czy skierować na wokandę sądową tematy sporne, z których mogą uzyskać pieniądze. »

Koszty postępowania rozgraniczającego nieruchomości ponosi nie tylko wnioskodawca

2018-11-12 - "RRS"
Jestem przedsiębiorcą. Moja nieruchomość, na której znajduje się magazyn, graniczy z nieruchomością innego podmiotu. Wystąpił on do urzędu miasta z wnioskiem o rozgraniczenie naszych nieruchomości, a burmistrz obciążył nas obu kosztami rozgraniczenia »

Gminy niepewne wysokości wpływów z uwłaszczenia mieszkaniówki

2018-11-07 - "RRS"
U niektórych opłata jednorazowa za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności zostanie oszacowana na nowo. Obywatel dopłaci pieniądze albo dostanie ich zwrot »

VAT Lepiej najpierw dzielić działki, a potem sprzedawać

2018-11-07 - "RRS"
Jeżeli podatnik najpierw uzyskał decyzję o warunkach zabudowy dla całego terenu, a następnie podzielił, to do celów VAT jest związany pierwotną decyzją. Sprzedaż mniejszych działek będzie więc już dostawą terenów budowlanych »

Dostawy może dokonać tylko posiadacz samoistny, a nie zależny

2018-11-07 - "RRS"
Kto włada rzeczą tylko jak osoba mająca prawo np. użytkowania, zastawu, najmu, dzierżawy, użyczenia lub innej podobnej formy korzystania, ten nie może przenieść prawa własności. Wystawiona przez niego faktura dokumentuje zatem czynność, która nie miała miejsca »

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego Urzędy powinny przygotować zaświadczenia

2018-11-07 - "RRS"
Urzędy powinny jak najszybciej przygotowywać zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe - powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, powinny także przygotować informację o wysokości opłaty przekształceniowej, która będzie wykazywana w zaświadczeniu i podjąć uchwały o bonifikacie, na jaką można liczyć. »

Czyste powietrze Gaz wspomoże w walce ze smogiem

2018-11-06 - "RRS"
Branża ciepłownicza będzie mogła liczyć na wsparcie legislacyjne i finansowe, by jak najwięcej budynków wielorodzinnych mogło być ogrzewanych gazem, a nie węglem »

Darowizna nieruchomości jest bez VAT, gdy nie było prawa do odliczenia

2018-11-06 - "RRS"
Darowizna nieruchomości, wobec której darczyńcy nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT, nie podlega opodatkowaniu »

Podwykonawcy wpadają w tarapaty. Sytuacja polskich firm budowlanych jest coraz trudniejsza

2018-11-06 - "RRS"
160 Problemem są nie tylko problemy finansowe głównych wykonawców, ale i przeciągające się odbiory. »

Obrót nieruchomościami a podatki. Co zmieni się w 2019 roku?

2018-11-06 - "RRS"
W 2019 roku spadkobiercy będą mogli szybciej sprzedać nabyte mieszkanie. Zbycie nieruchomości będzie korzystniejsze także dzięki nowym zasadom wykorzystania ulgi mieszkaniowej. Zmienią się też zasady wymiaru podatku minimalnego, a sam podatek od nieruchomości wzrośnie. »
Znaleziono: 2559
1234...256
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.