Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Mieszkanie plus Ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

2018-03-22 - "RRS"
W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości. »

Spieniężenie udziału w nieruchomości jest bez PIT

2018-03-21 - "RRS"
Spłata z tytułu zniesienia współwłasności nieruchomości nieprzekraczająca wartości udziału nie jest opodatkowana podatkiem dochodowym, bo podatnik nie ma z tego tytułu żadnego przysporzenia majątkowego »

Nie wszystkie gminy są zainteresowane gruntami PKP

2018-03-21 - "RRS"
Choć orzecznictwo NSA jest dla nich korzystne, to jednak większość samorządów odpuściła walkę o te tereny. Jeśli zmienią zdanie, zagrożone mogą być kolejowe inwestycje finansowane ze środków UE. »

W budownictwie szykuje się powtórka z 2012 r.

2018-03-20 - "RRS"
To swego rodzaju bańka »

Przełom w inwestycjach mieszkaniowych. Plan zagospodarowania przestrzennego nie będzie już barierą

2018-03-20 - "RRS"
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju skierowało do konsultacji projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz towarzyszących. Planowane rozwiązania mogą zrewolucjonizować rynek, dając zarówno inwestorom, jak i organom państwa zupełnie nowe możliwości realizacji takich przedsięwzięć. Problemy z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego czy przedłużającymi się w nieskończoność procedurami administracyjnymi przestaną stanowić barierę. »

Budowlanka mocno w górę. Wzrost w lutym o 31,4 proc. rdr po trzech latach spadków

2018-03-19 - "RRS"
Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w lutym o 31,4 proc. rdr - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Według GUS wzrost produkcji budowlano-montażowej rdr w lutym odnotowano po trzech latach spadków. »

Słowik Komisja weryfikacyjna Jakiego już może wszystko

2018-03-17 - "RRS"
Komisja weryfikacyjna już może wszystko. Patryk Jaki będzie chciał mieć uprawnienia prokuratora? Żaden problem. Komisja będzie chciała wywłaszczyć z 160 mieszkań ludzi, których jej członkowie nie lubią? Ależ proszę bardzo. A nbsp może nałożymy karę na kogoś za czyn sprzed 20 lat? Oczywiście. »

Korzystanie z cudzej nieruchomości w złej wierze nie popłaca

2018-03-17 - "RRS"
Prowadzę działalność gospodarczą na nieruchomości, pod którą jest miejska sieć wodociągowa. Poprzedni właściciel jeszcze przed laty nie wyrażał na nią zgody, a do dziś nie ma żadnej umowy. Czy w związku z tym mogę się domagać od gminy odszkodowania za korzystanie z mojej nieruchomości za lata wstecz? »

Służebność Urządzenia przesyłowe ograniczają własność nieruchomości

2018-03-16 - "RRS"
Umowa o służebność przesyłu pozwala operatorowi wejść na teren należący do kogoś innego w razie awarii czy konieczności remontu linii energetycznej. O decyzję o zajęciu należy w takiej sytuacji wystąpić do starosty. »

Podatek od najmu prywatnego w 2018. Zmiana stawki ryczałtu

2018-03-13 - "RRS"
Podatek na zasadach ogólnych czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - to, która forma opodatkowania najmu okaże się korzystniejsza dla wynajmującego, zależy od kilku czynników. Jednym są koszty uzyskania przychodu, uwzględniane w pierwszym przypadku. Jeśli są wysokie, podatek ogólny o stawce 18 proc. czy 32 proc. może okazać się bardziej opłacalny niż ryczałt, którego stawka od 2018 roku wynosi 8,5 lub 12 proc. »
Znaleziono: 2338
1234...234
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.