Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

GUS Od stycznia do lipca oddano do użytku 110,2 tys. mieszkań - o 10,9 proc. więcej rdr

2019-08-21 - "RRS"
W okresie styczeń-lipiec 2019 r. oddano do użytku 110,2 tys. mieszkań, tj. o 10,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny GUS . »

Korzystający ze służebności gruntowej musi zwrócić koszty

2019-08-18 - "RRS"
Zakupiłem nieruchomość pod siedzibę firmy. W akcie notarialnym ustanowiono na moją rzecz służebność gruntową. Chodzi o korzystanie ze skrzynki rozdzielczej energii elektrycznej, która jest na działce sprzedawcy, do momentu podłączenia budynku do właściwego zasilania energią. Dokonałem remontów, korzystając z energii, a były właściciel żąda zwrotu kosztów energii, które zapłacił umowa nie została przepisana na mnie . Czy muszę mu zwracać koszty, skoro miałem służebność? »

Fragment cudzego wzniesienia może wpływać na opodatkowanie VAT dostawy gruntu

2019-08-17 - "RRS"
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystuję kilka działek. Na jednej z nich jest stary magazyn przeznaczony do rozbiórki. Jest on pozbawiony wszystkich instalacji i nie nadaje się do użytku, gdyż jego konstrukcja grozi zawaleniem. Na pozostałych działkach nie znajdują się żadne nieruchomości będące w mojej własności. Na niektórych z nich są jednak posadowione niewielkie części nieruchomości należących do sąsiada. Planuję sprzedaż tych gruntów. W jaki sposób potraktować te transakcje dla potrzeb podatku od towarów i usług? »

Co dalej z lex deweloper? Rząd Korekta najwcześniej za rok

2019-08-09 - "RRS"
Mija rok od wejścia w życie specustawy mieszkaniowej. Zdaniem deweloperów przepisy nie działają, a najnowsze korekty, które wejdą w życie już 15 sierpnia, nie poprawią sytuacji. Rząd zapowiada, że ewentualną kolejną nowelę zaproponuje dopiero po przeprowadzeniu badań GUS »

Prezydent podpisał nowelę, która ma zachęcać do segregowania odpadów

2019-08-08 - "RRS"
Nowela, która ma m.in. zachęcić do segregowania odpadów oraz ułatwić gminom kontrolę nad odbiorem odpadów komunalnymi, zyskała podpis prezydenta Andrzeja Dudy, poinformowała w środę prezydencka Kancelaria. »

Interpretacji indywidualnej w sprawie podatku od nieruchomości komercyjnych już nie ma, ale problem pozostał

2019-08-08 - "RRS"
Z internetowej bazy Ministerstwa Finansów znikła interpretacja indywidualna w sprawie podatku od nieruchomości komercyjnych wybudowanych na cudzym gruncie. Była sprzeczna z oficjalnym stanowiskiem resortu. »

WSA Nieczynny kemping bez daniny

2019-08-02 - "RRS"
Domki kempingowe niezwiązane trwale z gruntem nie podlegają podatkowi od nieruchomości, bo nie są ani budynkiem, ani budowlą »

Użytkowanie wieczyste Przekształcenie nadal kłopotliwe PORADNIA UWŁASZCZENIOWA

2019-07-31 - "RRS"
Czy brak wyodrębnienia lokali wyklucza przekształcenieDlaczego błędnie naliczona stawka za użytkowanie wieczyste nie wstrzymała uwłaszczeniaCo zrobić, gdy w dniu przekształcenia nie była ustalona wysokość rocznej opłaty za użytkowanie »

Połączenie spółek nie powoduje zbycia nieruchomości

2019-07-30 - "RRS"
Zabezpieczenie uniemożliwiające przeniesienie prawa użytkowania wieczystego nie dotyczy sukcesji generalnej, np. połączenia przez przejęcie »

Altana, wiata, domek letniskowy, basen. Kiedy nie trzeba zgłaszać budowy?

2019-07-30 - "RRS"
Chcesz zbudować na swojej działce domek letniskowy, altanę, basen lub wiatę? Dowiedz się, czy musisz spełnić dodatkowe formalności. »
Znaleziono: 2756
1234...276
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.