Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Nieruchomości z lokatorami nie będą zwracane

2020-09-21 - "RRS"
Radykalne zmniejszenie liczby wydawanych budynków w naturze na rzecz większej liczby wypłacanych odszkodowań. To główny cel nowelizacji ustaw o komisji weryfikacyjnej i gospodarce nieruchomościami, którą zajmował się w piątek Sejm. Posłowie rozpatrywali poprawki Senatu. »

Nowe prawo budowlane Niezadowoleni sąsiedzi nie zablokują łatwo inwestycji

2020-09-16 - "RRS"
Wyrzucenie jednego słowa z definicji obszaru oddziaływania obiektu w nowelizacji prawa budowlanego skróci czas oczekiwania na wydanie pozwolenia. Ale właściciele pobliskich nieruchomości będą bardziej niż do tej pory narażeni na niekorzystne oddziaływanie nowej zabudowy »

Na rynku wtórnym ruch jak kiedyś, ale ceny stanęły

2020-09-15 - "RRS"
Po wiosennym zamrożeniu rynek wtórny mieszkań w lecie wrócił do stanu sprzed pandemii. Z jednym wyjątkiem stawki nie rosną jak wtedy »

Walne w spółdzielniach nie mogą czekać na koniec epidemii

2020-09-10 - "RRS"
Mimo epidemii walne zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowych powinny móc decydować w sprawach niecierpiących zwłoki. Uważa tak rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który wystąpił w tej sprawie do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. »

Sprzedasz grunt pod CPK, rząd podzieli się zyskiem

2020-09-07 - "RRS"
Resort infrastruktury kończy prace nad nowelizacją specustawy w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ma umożliwić głównie sprawny wykup terenów. »

Przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy w częściach nie jest wykluczone

2020-09-06 - "RRS"
Wiele zależy od tego, czy pierwotnie zostanie przewidziany podział inwestycji oraz realizacja poszczególnych jej fragmentów odrębnie, a więc w zasadzie na różnych działkach. »

Opodatkowanie najmu nieruchomości wciąż rodzi spory

2020-08-24 - "RRS"
Osoba pracująca na etacie może wynajmować mieszkania i rozliczać się z fiskusem ryczałtem. Nie prowadzi bowiem tej działalności jako profesjonalista. Gorzej gdy ktoś wynajmuje kilka lokali, bo wtedy trudniej udowodnić, że to wciąż zarząd prywatnym majątkiem. »

Czy pandemia odwróci proces powrotu do centrów miast?

2020-08-23 - "RRS"
Boom na domy poza miastem jest krótkotrwały. Ze względu na koszty będziemy wracać do centrum. Polskie miasta powierzchniowo są bardzo rozwleczone. Nie jest racjonalne, że Koszalin jest większy od Paryża. »

Jakie mieszkania najchętniej będziemy wynajmować i kupować

2020-08-18 - "RRS"
Pandemia powoduje, że szukamy innych mieszkań. Te na parterze w blokach stały się atrakcyjne. Apartamenty też nie tracą na cenie. Czy koronawirus wywoła istotne zmiany długoterminowe na rynku nieruchomości? »

Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Odszkodowania zamiast nieruchomości

2020-08-18 - "RRS"
Radykalne ograniczenie zwrotów nieruchomości w naturze, za to więcej odszkodowań dla osób uprawnionych. To główny cel nowelizacji ustaw o komisji weryfikacyjnej oraz o gospodarce nieruchomościami, którą w ostatni piątek przyjął Sejm. »
Znaleziono: 2892
1234567...290
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.