Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Wirus dławi egzekucję. To efekt tarczy antykryzysowej

2020-08-18 - "RRS"
Totalna zapaść w egzekucji z nieruchomości i znacznie mniej pieniędzy zajętych z wynagrodzenia za pracę to efekt nie tyle pandemii, co wprowadzenia regulacji w ramach tarczy antykryzysowej »

Jak opodatkować sprzedaż nieruchomości z budynkiem biurowym

2020-08-17 - "RRS"
Zgodnie z art. 19a ustawy o VAT obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi. W analizowanej sprawie obowiązek podatkowy w VAT z tytułu dostawy nieruchomości powstanie 17 sierpnia 2020 r., tj. w dniu sporządzenia aktu notarialnego sprzedaży i wydania nieruchomości. »

Deloitte Pandemia może zwiększyć popyt na mieszkania na peryferiach

2020-08-04 - "RRS"
Upowszechnienie pracy zdalnej w związku z pandemią koronawirusa może przekierować część popytu na mieszkania z miast na bardziej peryferyjne tereny, co będzie skutkować wyrównaniem cen w różnych regionach kraju - uważają analitycy firmy Deloitte. »

Jak amortyzować jacht? Kiedy uwzględnić zakup kasy online? PORADNIA PODATKOWA

2020-08-03 - "RRS"
Kiedy uwzględnić w kosztach zakup kasy online, która zacznie być używana za kilka miesięcy?Czy trzeba zapłacić podatek dochodowy w przypadku sprzedaży domu za granicą przed powrotem do Polski? Jak amortyzować jacht wykorzystywany na potrzeby działalności gospodarczej? Czy można odliczyć VAT od nabytego prywatnie auta wprowadzonego potem do działalności? »

Rządowy impuls dla inwestorów. Będzie wsparcie dla budownictwa społecznego

2020-07-27 - "RRS"
Wsparcie budownictwa społecznego oraz łatwiejszy dostęp do gruntów pod zabudowę. A w efekcie więcej mieszkań oraz niższe czynsze w lokalach za wynajem. To kluczowe cele projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa. Przepisy stworzyło Ministerstwo Rozwoju, zaś na ostatnim posiedzeniu zaakceptował je rząd. »

Koronawirus a ceny mieszkań Czy pandemia zahamowała wzrosty cen?

2020-07-23 - "RRS"
Pandemia koronawirusa nie wpływa na ceny mieszkań, a Polacy mimo wszystko nadal inwestują w nieruchomości - wynika z kwartalnego raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance II kw. 2020. Wskazano, że banki zwiększyły wymagany wkład własny do nawet 30 proc. »

Podatek od nieruchomości. We wrześniu firmy czeka kumulacja płatności

2020-07-15 - "RRS"
Dziś mija termin na zapłatę pierwszej po koronawirusowej przerwie raty podatku od nieruchomości przez firmy, którym w związku z epidemią pogorszyła się płynność finansowa. Za dwa miesiące trzeba będzie uiścić cztery raty, w tym trzy naraz. »

Najem krótkoterminowy. Wynajem operatorowi jest z 23 proc. VAT

2020-07-13 - "RRS"
Właściciel lokalu wynajmowanego na krótkie terminy ma prawo do 8-proc. stawki tylko wtedy, gdy sam, bezpośrednio go użycza. Co innego jednak, gdy korzysta z usług pośrednika zajmującego się wynajmem na własny rachunek stwierdził dyrektor KIS. »

Droga konieczna Kiedy i na czyj wniosek powstaje

2020-07-12 - "RRS"
Droga konieczna polega na obciążeniu nieruchomości poprzez ustanowienie przebiegającej przez jej teren drogi łączącej nieruchomość sąsiednią z drogą publiczną lub budynkami gospodarskimi. »

Czym jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu?

2020-07-11 - "RRS"
Jeśli planujesz zakup mieszkania, musisz zapoznać się z przepisami, które wyjaśnią ci, czym jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Na rynku nie brakuje bowiem ogłoszeń, które oparte są o to ograniczone prawo rzeczowe. »
Znaleziono: 2892
12345678...290
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.