Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Fiskus chce wycisnąć więcej z nieruchomości

2020-12-14 - "RRS"
Zmiany w podatkach dochodowych uderzą w spółki nieruchomościowe, gdy zbywcą jest podmiot z zagranicy. Ograniczone zostanie też prawo do stosowania podwyższonych stawek amortyzacyjnych. Pojawia się za to szansa na zakończenie sporów o opodatkowanie przychodów z najmu. »

Dodatki mieszkaniowe 2021 Zmiany w ubieganiu się o dopłatę do czynszu

2020-12-14 - "RRS"
Rady gmin będą miały więcej czasu na przyjęcie uchwał określających wzór wniosku służącego do ubiegania się o dopłatę do czynszu. Stanie się tak na skutek poprawek do ustawy z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, które wprowadził Senat, a Sejm je ostatecznie przyjął. »

Mieszkaniówka uniknie głębokiego dołka. Deweloperzy przeszacowali straty

2020-12-14 - "RRS"
Choć nie uda się odrobić strat z lockdownu, pandemia spowoduje mniejsze spustoszenie na rynku niż przewidywano. »

CPK skupuje grunty. 38 zgłoszeń od zainteresowanych mieszkańców

2020-12-13 - "RRS"
Spółka CPK otrzymała 38 zgłoszeń od mieszkańców zainteresowanych sprzedażą gruntów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował PAP Konrad Majszyk z CPK. Pozyskiwanie działek ma potrwać do 2023 r. spółka zamierza nabyć jak najwięcej nieruchomości w formie sprzedaży i zamiany. »

Rząd przyjął projekt rozszerzający licytacje elektroniczne

2020-12-09 - "RRS"
Umożliwienie prowadzenia sprzedaży nieruchomości poprzez licytacje elektroniczne, na wzór sprawdzonych już rozwiązań, umożliwiających sprzedaż ruchomości w takim trybie - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego przyjęty we wtorek przez rząd. »

Licytacja e-nieruchomości po raz pierwszy

2020-12-09 - "RRS"
Możliwy będzie zakup lokalu lub działki na licytacji komorniczej bez wychodzenia z domu. To jedna ze zmian w projekcie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. »

Podatek rolny 2021 Ile wynosi nowa stawka?

2020-12-08 - "RRS"
Ile będzie wynosił podatek rolny w 2021 r.? Kto będzie zobowiązany do jego zapłaty i w jakim terminie? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące podatku rolnego w 2021 r. »

Gmina pobierze wyższy podatek od mieszkania wynajmowanego turystom

2020-11-25 - "RRS"
Wójt ustalił mi w drodze decyzji wyższy podatek od nieruchomości, twierdząc, że wynajmuję swoje prywatne mieszkanie turystom, a zatem powinienem płacić od tej powierzchni podatek jak od działalności gospodarczej. Tymczasem oferuję mieszkanie tylko na cele prywatne na serwisach typu Booking. Czy jest podstawa, by kwestionować decyzję wójta? »

Fiskus chce przyspieszyć egzekucję należności

2020-11-16 - "RRS"
Urzędy skarbowe szybciej ściągną długi z nieruchomości i z majątku wspólnego małżonków. Będą też mogły egzekwować długi nie tylko z pensji, ale też z wynagrodzenia chorobowego. »

WSA uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. kamienicy przy Mazowieckiej 12

2020-11-13 - "RRS"
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Mazowieckiej 12. W tej sprawie bliscy jednego z bohaterów afery reprywatyzacyjnej Roberta N. kupili połowę roszczeń za 1 proc. wartości nieruchomości. »
Znaleziono: 2886
1234...289
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.