Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Nieruchomość wspólna, przychód podatkowy tylko męża

2020-05-30 - "RRS"
Sprzedaż budynku pensjonatu stanowi w całości źródło przychodów z działalność gospodarczej. Nawet jeśli nieruchomość jest współwłasnością małżeńską, a działalność gospodarczą prowadzi tylko jeden z małżonków. »

Główny Geodeta apeluje do UODO ws. ksiąg wieczystych w serwisach komercyjnych

2020-05-29 - "RRS"
Główny Geodeta Kraju apeluje do Prezesa UODO o wstrzymanie publikowania numerów ksiąg wieczystych także w serwisach komercyjnych tak jak zakazał robić to GGK - poinformowano w komunikacie GGK. »

Główny Geodeta apeluje do UODO ws. ksiąg wieczystych w serwisach komercyjnych

2020-05-28 - "RRS"
Główny Geodeta Kraju apeluje do Prezesa UODO o wstrzymanie publikowania numerów ksiąg wieczystych także w serwisach komercyjnych tak jak zakazał robić to GGK - poinformowano w komunikacie GGK. »

Zagraniczny najem mniej opłacalny. Zmienia się metoda unikania podwójnego opodatkowania

2020-05-28 - "RRS"
Polscy rezydenci, którzy w ubiegłym roku oddawali w najem nieruchomości w Austrii lub Słowenii, stracili na rozliczeniu z fiskusem. »

Kolejny pakiet mieszkaniowy. Rząd chce rozruszać budownictwo

2020-05-28 - "RRS"
Deweloperzy będą mogli nabywać gminne nieruchomości, powstaną Społeczne Agencje Najmu, a osoby do 35. roku życia i rodziny z co najmniej trójką dzieci dostana ulgę w PIT. »

Mniej mieszkań w budowie, podaż zapewne spadnie

2020-05-25 - "RRS"
W kwietniu był głęboki spadek liczby rozpoczętych inwestycji. U deweloperów o prawie połowę. »

Popyt na mieszkania jest, ale selektywny

2020-05-14 - "RRS"
Najbardziej poszukiwanym towarem są małe lokale w dużych miastach i apartamenty w kurortach. Cel głównie inwestycyjny »

Ulgi podatkowe Koronawirus tylko jedną z przesłanek

2020-05-13 - "RRS"
Część gmin nie wie, jakie kryteria przyjąć przy rozpatrywaniu wniosków o odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości czy rozłożenie go na raty. COVID-19 może być jednym z nich, ale nie jedynym. Firmy muszą też wskazać, o jaką ulgę wnioskują. »

Coraz bardziej dziurawa tarcza nie chroni już najemców

2020-05-12 - "RRS"
Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz.U z 2020 r. poz. 792 liberalizuje wprowadzone uprzednio zakazy i ograniczenia dotyczące zakresu dopuszczalnej obecnie na terytorium Polski działalności gospodarczej. »

Podatek od przychodów z budynków płacony później, ale w jakiej wysokości?

2020-05-11 - "RRS"
Tarcza antykryzysowa 1.0 przesunęła do 20 lipca termin zapłaty podatku minimalnego od nieruchomości komercyjnych za miesiące od marca do maja br. Właściciele centrów handlowych zastanawiają się jednak, czy w ogóle muszą płacić tę daninę za okres, gdy ich działalność była odgórnie ograniczona. »
Znaleziono: 2828
1234...283
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.