Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Akt oskarżenia w sprawie lichwy mieszkaniowej. Wśród oskarżonych notariusze

2020-01-20 - "RRS"
Do sądu trafił akt oskarżenia wobec siedmiu osób w tym kierujących grupą przestępczą i trzech notariuszy, w gdańskim śledztwie w sprawie tzw. lichwy mieszkaniowej - poinformował w poniedziałek minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. »

Najem i dostawa mediów to co do zasady odrębne świadczenia

2020-01-15 - "RRS"
Jeżeli zużycie wody i centralnego ogrzewania jest ustalane na podstawie liczników lub powierzchni mieszkania, to ich dostawy są odrębne od najmu. »

Cały czas przybywa chętnych na zakup mieszkania

2020-01-14 - "RRS"
Tylko w grudniu popyt na kredyty hipoteczne wzrósł o jedną czwartą. Pod względem wielkości sprzedaży ubiegły rok mógł być rekordowy. »

Przedsiębiorcy zaskoczeni Prywatny najem też na białej liście

2020-01-13 - "RRS"
Przedsiębiorcy, którzy sobie dorabiają, wynajmując prywatny majątek, zostali w ostatnich dniach zaskoczeni informacjami od najemców. Ci zapowiedzieli, że będą płacić czynsz tylko na rachunek z wykazu szefa KAS. »

Mieszkanie będzie jeszcze bardziej plus

2020-01-13 - "RRS"
Resort rozwoju konsultuje z samorządami i branżą budowlaną znaczące rozszerzenie programu mieszkaniowego. »

Zakup ziemi z dzierżawą. Zobacz, o czym należy pamiętać

2020-01-11 - "RRS"
Dla rolnika dzierżawiącego ziemię liczy się przede wszystkim stabilność umowy dzierżawy. Chce on wiedzieć, że może przez dłuższy czas prowadzić na gruncie działalność rolną. Dzierżawca musi się jednak liczyć z tym, że grunt może zmienić właściciela, a ten nowy, po pewnym czasie może zmienić warunki dzierżawy lub ją wypowiedzieć. Z kolei nabywca ingerując w dzierżawę, powinien liczyć się z ew. roszczeniem o zwrot poniesionych przez dzierżawcę nakładów. Co o dzierżawie i zakupie gruntu warto wiedzieć co mówią przepisy? »

Zasiedzenie nieruchomości Jakie warunki trzeba spełnić

2020-01-11 - "RRS"
Własność nieruchomości można nabyć nie tylko w drodze umowy sprzedaży. Polskie przepisy przewidują bowiem instytucję zasiedzenia. Kto może w ten sposób stać się właścicielem nieruchomości? Jakie warunki musi spełnić? Czy trzeba iść do sądu? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. »

Mieszkanie w Polsce jak za zamek nad Loarą. Nabywca dał 17 mln zł

2019-12-27 - "RRS"
17 mln zł - tyle kosztowały dwa połączone apartamenty w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Warszawy. To rekord Polski w 2019 r. Według danych serwisu urban.one, w tym samym budynku sprzedano drugie najdroższe mieszkanie - za 11,5 mln zł. »

Dlaczego ceny mieszkań z rynku wtórnego są coraz częściej wyższe niż kupowanych od dewelopera

2019-12-11 - "RRS"
Jeszcze dwa lata temu wydawało się normalne, że nowe mieszkania są droższe niż używane. To się zmieniło. Po ostatnich zmianach cen w niektórych miastach więcej trzeba zapłacić za te z rynku wtórnego. Różnice w cenie dochodzą nawet do 2 tys. zł za m kw. »

Mieszkania pod inwestycje zmieniają oblicza miast. Czy samorządy mogą temu zaradzić?

2019-12-06 - "RRS"
W wielu miastach nowo budowane mieszkania są wykupowane przez inwestorów po zawyżonych cenach, jako lokata kapitału. W efekcie są one niedostępne dla zwykłych mieszkańców. Samorządy chciałyby to ukrócić, bo tracą chociażby na wpływach z PIT, ale nie jest to wcale proste. Przynajmniej w Polsce. »
Znaleziono: 2783
1234...279
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.