Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Mieszkać jak Niemiec, czyli w bloku

2021-03-02 - "Przegląd prasy"
Za Odrą odbywa się właśnie debata o kosztach i sensie budowy domów jednorodzinnych w sytuacji, gdy w wielu miastach brakuje gruntów pod nowe »

Poddzierżawienie gminnego lokalu grozi rozwiązaniem umowy

2021-03-02 - "Przegląd prasy"
Od pół roku dzierżawię lokal użytkowy od gminy, na który wygrałem przetarg. Umowę podpisałem na 10 lat. Jednak dostałem właśnie pismo »

Spółdzielcy z większymi prawami

2021-03-02 - "Przegląd prasy"
Wzmocnienie pozycji członków spółdzielni mieszkaniowych, tak żeby to właśnie ich wola była realizowana – to podstawowy cel nowelizacji ustawy »

Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości jest z PIT

2021-03-02 - "Przegląd prasy"
Właściciel działki rolnej, któremu wypłacono rekompensatę za wieloletnie korzystanie z niej bez podpisanej w tym zakresie umowy, powinien zapłacić »

E-licytacja też wymaga dopracowania

2021-03-01 - "Przegląd prasy"
Projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego wprowadzający m.in. e-licytację nieruchomości jest już po pierwszym czytaniu. »

Narodowy Bank Polski znów przestrzega przed REIT-ami

2021-03-01 - "Przegląd prasy"
Na wiosnę, pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju, ruszyć ma międzyresortowy zespół, który zajmie się opracowaniem projektu ustawy o funduszach »

Samorząd też ulży poszkodowanym przez COVID-19

2021-02-28 - "Przegląd prasy"
Przedsiębiorcy, którym z powodu pandemii spadły obroty, mogą skorzystać nie tylko z pomocy oferowanej przez rząd, lecz także poprosić o nią gminę »

TK: Majątek przedsiębiorcy nie zawsze jest firmowy

2021-02-25 - "Przegląd prasy"
Jeżeli nieruchomość nie ma choćby potencjalnego związku z działalnością gospodarczą, a jest jedynie mieniem prywatnym, to nie powinna być »

TK: Niekonstytucyjne są przepisy automatycznie kwalifikujące nieruchomości przedsiębiorców do wyższej stawki opodatkowania

2021-02-25 - "Przegląd prasy"
Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę, że niekonstytucyjne są przepisy obowiązujące do 2016 r., które automatycznie kwalifikują nieruchomości »

Rynek mieszkaniowy: Stabilizacja cen, ale ze wskazaniem na wzrost

2021-02-24 - "Przegląd prasy"
30–40 proc. kupowanych mieszkań to inwestycje mające chronić kapitał. Ubyło klientów nabywających na wynajem »
Znaleziono: 2892
1234...290
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.