Giełda Płocka - Przegląd prasy - Nieruchomości

Sejm przyjął pakiet wspierający rozwój mieszkalnictwa

2020-10-29 - "RRS"
Sejm przyjął pakiet wsparcia dla mieszkalnictwa, zakładający zwiększenie dostępności mieszkań na 160 wynajem dla nbsp osób o nbsp niskich dochodach oraz nbsp poprawę warunków mieszkaniowych w nbsp już istniejących lokalach. Powołany ma zostać także rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa z wspierający budowę mieszkań dla gmin, dotkniętych przez pandemię COVID-19. »

Nie wszystkie transakcje dotyczące nieruchomości oznaczymy GTU 10

2020-10-19 - "RRS"
Podatnicy muszą rozstrzygnąć, czy w danym przypadku dochodzi do dostawy budynków, budowli lub gruntów. Tylko wtedy trzeba będzie bowiem stosować ten kod. »

Umowa deweloperska a umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości REGULACJE, RÓŻNICE

2020-10-17 - "RRS"
W obrocie nieruchomościami zawiera się zarówno umowy deweloperskie jaki i umowy przedwstępne sprzedaży nieruchomości. W artykule przedstawiono najważniejsze informacje o obu rodzajach umów oraz różnice pomiędzy nimi. »

Koronawirus uderzył w rynek nieruchomości. Jaka jego część ucierpiała najbardziej?

2020-10-15 - "RRS"
Najlepiej sprzedają się nieruchomości magazynowe, najgorzej hotele. Najbardziej brakuje w Polsce całych bloków na sprzedaż z mieszkaniami na wynajem. To jest produkt, który dopiero trzeba będzie stworzyć. »

Fiskus podkłada minę pod spółki nieruchomościowe

2020-10-08 - "RRS"
Spółki, których majątek składa się głównie z nieruchomości, mają płacić podatek od zbycia swoich udziałów, gdy stroną transakcji jest nierezydent. Eksperci wskazują, że może dojść do podwójnego opodatkowania. »

Adresy działek rekreacyjnych rządzą się swoimi prawami

2020-10-06 - "RRS"
Stali mieszkańcy potrzebują oficjalnych adresów, a działkowicze przywiązali się do nieformalnych nazw. Pat gotowy. »

Jak sprzedać część działki w użytkowaniu wieczystym

2020-09-29 - "RRS"
Jestem użytkownikiem wieczystym nieruchomości, która należy do Skarbu Państwa. W związku z problemami finansowymi mojej firmy zamierzam ewidencyjnie wydzielić działkę z tej nieruchomości, by ją sprzedać. Czy przed wniesieniem wniosku do prezydenta miasta o zatwierdzenie podziału muszę mieć zgodę właściciela? »

Najem z ryczałtem nie tylko dla wynajmujących swoje nieruchomości prywatnie. Także w ramach biznesu

2020-09-29 - "RRS"
Od 2021 r. zryczałtowany podatek w wysokości 8,5 proc. przychodów i 12,5 proc. od nadwyżki ponad 100 tys. zł zapłacą nie tylko wynajmujący swoje nieruchomości prywatnie. »

Podatek minimalny do zwrotu. Ale na różnych zasadach

2020-09-28 - "RRS"
O nadpłatę podatku od przychodów z budynków za marzec, kwiecień i maj można wystąpić już teraz, przed złożeniem rocznego zeznania CIT lub PIT. Inaczej jest ze zwrotem podatku za styczeń i luty br. »

Spółki nieruchomościowe pod kontrolą fiskusa

2020-09-22 - "RRS"
Kolejna planowana zmiana dotyczy opodatkowania tzw. spółek nieruchomościowych, czyli takich, w których ponad połowa majątku składa się z nieruchomości lub praw do nieruchomości. »
Znaleziono: 2892
123456...290
Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Reklama | Pomoc
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.